- Czytaj więcej...

Filtry

Kratki kominkowe - zadbaj o wentylację swojego kominka

Masz już swój wymarzony kominek, ale jest jeden ważny element instalacji, o którym nie można zapomnieć. Kratki kominkowe umożliwiają prawidłową pracę urządzeń grzewczych. To niezwykle ważny element całej instalacji decydujący o prawidłowym działaniu kominka. Ich odpowiedni dobór jest kluczowy, aby kominek był odpowiednio wentylowany. Ważne jest, aby miały odpowiedni rozmiar i były odpowiednio dopasowane do indywidualnych potrzeb kominka. Kratki do kominka możemy podzielić na wlotowe i wylotowe w zależności od ich zastosowania. Kratki wentylacyjne umieszczone w obudowie poniżej wkładu kominkowego zasysają chłodne powietrze do zabudowy, a następnie ciepłe powietrze wylatuje z obudowy kominkowej powyżej. 

Rozprowadzanie i doprowadzenie ciepłego powietrza

Kratki wentylacyjne stosuje się również w systemie dystrybucji gorącego powietrza. Montuje się je na wylotach ciepłego powietrza w pomieszczeniach, do których zdecydowaliśmy się na rozprowadzenie ciepłego powietrza z kominka. Ciekawą propozycją obok kratek wentylacyjnych mogą być anemostaty, które występują zarówno w opcji nawiewnej, jak i wywiewnej. W anemostatach nawiewnych mamy możliwość regulacji przepustowości. 

Kratka kominkowa - estetyczny wystrój Twojego domu

Kratki kominkowe powinny również stanowić integralny element estetyki samego pieca. Są traktowane jak stylowe dekoracje, które doskonale uzupełniają obraną koncepcję stylistyczną pieca i wystroju całego wnętrza. Wybór kratki dopasowanej do określonych potrzeb nie będzie trudny, ponieważ oferujemy aż 9 różnych linii estetycznych (standard, otwarte, modern, trend, retro, exclusive, deco, stylowe, okrągłe), a w każdej z nich co najmniej klika wzorów w wielu odcieniach kolorystycznych. W naszym sklepie znajdą Państwo różne kolory w zależności od modeli to: czarny matowy, biały, biały antyk, grafit, grafit/inox, grafit/mosiądz-patyna, kość słoniowa, brąz brokatowy, chrom połysk, chrom szlifowany, krem brokatowy, mosiądz, mosiądz-patyna, srebrna patyna, stara miedź, stare srebro, stare złoto, złota patyna, miedziana patyna

Precyzja wykonania kratek wentylacyjnych 

Równie duży wpływ na estetykę naszych produktów ma ich jakość. Produkcja kratek odbywa się z wykorzystaniem elementów stalowych odpowiednio przygotowanych w procesie technologicznym. Do malowania użyte zostały farby proszkowe o bardzo dobrych właściwościach mechanicznych, zapewniające stabilność i trwałość kolorów. Każda kratka kominkowa z wyjątkiem kratek otwartych posiada siatkę, która pozwala na wyłapanie zanieczyszczeń z kurzu. Dostępne są również kratki wyposażone w system żaluzji, który umożliwia regulację przepływu powietrza. 

Łatwa i szybka instalacja kratki do kominka

Budowa instalacji rozprowadzającej ciepłe powietrze staje się dużo prostsza z wykorzystaniem naszych nowoczesnych kratek kominkowych. Każda kratka posiada ramkę montażową, która osadzana jest w wyciętym otworze, a następnie w tej ramce osadzana jest kratka. Kratki otwarte posiadają specjalne sprężyny dociskowe, które dociągają kratkę do ścianki i zabezpieczają ją przed wypadnięciem. 

Niestandardowe kształty i rozmiary - bogata oferta

Choć najbardziej rozpowszechnioną formą kratek kominkowych są prostokąty, względnie kwadraty, w naszej ofercie znaleźć można również kratki okrągłe. Wykonane są, podobnie jak inne, ze stalowych elementów. Odpowiedni do swoich potrzeb rozmiar można wybrać spośród trzech dostępnych – średnica 100 mm, 125 mm lub 160 mm. Wybór kolorystyczny jest równie zadowalający: od bieli i kości słoniowej, przez połyskujący chrom, po miedzianą i złotą patynę – w sumie 10 różnych odcieni.

Ciekawym rozwiązaniem są również kratki kominkowe otwarte typu luft – o bardzo prostej, wydłużonej formie, eleganckie i nienachalne, mocowana za pomocą sprężyn dociskowych. Kratki otwarte występują również w wersji narożnej – prawej lub lewej.

Kratki kominkowe przeznaczone są do nawiewu ciepłego powietrza w sposób grawitacyjny lub wymuszony, a także do nawiewu lub wywiewu powietrza wentylacyjnego. Wykonane są z elementów stalowych odpowiednio przygotowanych w procesie technologicznym. Pokryte są farbą proszkową posiadającą bardzo dobre własności mechaniczne, a także wysoką stabilność koloru oraz odporność termiczną. Kratki kominkowe montuje się w zabudowach kominkowych lub w ścianach jako zakończenie przewodów dystrybucji gorącego powietrza. Regulacja przepływu powietrza przez kratki kominkowe z żaluzją odbywa się poprzez otwieranie i zamykanie żaluzji za pomocą gałki. Kratek z mechanizmem żaluzji nie należy montować w czopuchach kominków. Kratki montuje się z użyciem ramki montażowej dołączonej do kratki.

Ładowanie...