Paleniska i grille ogrodowe – gadżety, które umilą każde garden party

Paleniska i grille ogrodowe – gadżety, które umilą każde garden party

A gdyby tak zapewnić sobie i swoim najbliższym klimatyczne garden party przy ognisku? Usmażyć kiełbaskę na patyku, a najmłodszym pozwolić upiec pyszne pianki nad prawdziwym ogniem?

Upragnione, długo wyczekiwane lato, kojarzy się wielu z nas z długimi, ciepłymi wieczorami spędzonymi na tarasie, balkonie czy w ogrodowej altanie, z imprezami na łonie natury w gronie rodziny i przyjaciół, z miło spędzonym czasem przy grillu w akompaniamencie cykających nocą świerszczy. Przygotowując się na te miłe letnie wieczory, wyposażamy swój taras i ogród w niezbędne meble i akcesoria, takie jak leżaki, zestawy wypoczynkowe, hamaki, leżanki, parasole, namioty ogrodowe czy altany, które mają zapewnić nam założony relaks i wygodę. Aby stworzyć przyjazny nastrój, ozdabiamy balustrady świetlnymi girlandami, kupujemy pochodnie lub lampki solarne, a wszystko po to, żeby jeszcze bardziej umilić swój wypoczynek w przydomowym ogrodzie. Czy możemy zatem zrobić coś jeszcze, coś więcej, żeby te letnie imprezy były nie tylko sympatyczne i miłe, ale również oryginalne i niezapomniane dla naszych gości? Oczywiście, że tak!

Paleniska i grille ogrodowe

Paleniska ogrodowe to nic innego jak specjalna żeliwna lub stalowa podstawa, służąca do rozpalenia ogniska w zaciszu własnego ogrodu. Paleniska ogrodowe są nowoczesne, designerskie i eleganckie, a co więcej, pozwalają rozpalić ognisko, nie niszcząc przy tym trawnika, bez ryzyka rozproszenia ognia na trawę czy pobliskie krzaki. W ofercie palenisk ogrodowych znajdziemy różne rozmiary, materiał oraz kształty palenisk.

Wybierając najlepsze dla siebie palenisko ogrodowe, ważne jest, aby postawić na trwały i bezpieczny materiał – najlepsza będzie surowa stal, a także odpowiedni rozmiar i kształt paleniska. Jeżeli planujemy wykonanie w swoim ogrodzie miejsca na ognisko, musimy wybrać odpowiedni kształt paleniska, najlepiej, aby misa paleniska była zabezpieczona przed wydostawaniem się popiołu czy drewna na zewnątrz. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie paleniska z grillem ogrodowym. Dzięki obecności rusztu możemy użyć paleniska do wygodnego przygotowania żywności nad ogniem. Grille ogrodowe same w sobie będą bardzo atrakcyjną ozdobą ogrodu. Producenci tego typu elementów proponują bardzo ciekawe kształty, formy palenisk i grillów ogrodowych. Począwszy od tradycyjnych grillów kominkowych, czy prostych, minimalistycznych palenisk stalowych, poprzez designerskie grille wolnostojące przypominające bardziej rzeźbę czy ozdobę, niż funkcjonalny sprzęt do przyrządzania potraw w ogrodzie. W zależności od naszego gustu, potrzeb oraz wymagań mamy do wyboru różne paleniska i grille ogrodowe, które designem dopasują się niemal do każdej przestrzeni i będą w sposób oryginalny podkreślać jej styl, a także zapewnią atrakcję dla odwiedzających nas gości oraz umożliwią przygotowania smacznego posiłku na łonie natury.

O czym pamiętać kupując paleniska ogrodowe?

Jeżeli marzy nam się stylowe i nietuzinkowe miejsce w ogrodzie, gdzie będziemy mogli spędzić czas z najbliższymi i raczyć się pysznymi własnoręcznie przygotowanymi potrawami z ognia, warto pokusić się o zakup stylowego paleniska lub grilla ogrodowego. Grill ogrodowy powinniśmy dobrać tak, aby był dla nas wygodny, spełniał najważniejsze funkcje, a do tego pasował wizualnie do tarasu, altany czy też całego ogrodu. Warto pamiętać o tym, żeby dokładnie sprawdzić materiały, z jakich wykonane zostało palenisko lub grill, aby mieć pewność, że będzie on trwały, a jego użytkowanie w pełni bezpieczne dla nas i naszej rodziny.