Dowiedz się, jak oryginalnie odmienić wnętrze, dzięki jednemu gadżetowi

Dowiedz się, jak oryginalnie odmienić wnętrze, dzięki jednemu gadżetowi

Urządzając, aranżując czy też remontując swój dom lub mieszkanie chcemy, aby przestrzeń, jaką stworzymy, była idealna, dopasowana do nas, wygodna w użytkowaniu, ale równocześnie żeby cieszyła oko i wyróżniała się od innych. Dobieramy meble, kolory ścian, wybieramy optymalne ustawienie, a jednym z bardzo istotnych elementów spinających całość i podkreślających charakter miejsca są dodatki. Akcesoria, gadżety, mniejsze lub większe dekoracje, które potrafią całkowicie odmienić nasze wnętrze. Mogą to być stylowe firany, oryginalna narzuta na łóżko. Modne figurki, designerski dywan czy abstrakcyjny obraz, ale jest jeden gadżet, który jak żaden inny urozmaica wnętrze i potrafi całkowicie odmienić jego oblicze. Biokominek to element wyposażenia, który rozpali ogień dosłownie w każdym pomieszczeniu.

Biokominki – co w nich takiego wyjątkowego?

Biokominki w ostatnich latach zyskały sporą popularność przede wszystkim ze względu na walory estetyczne oraz prostotę działania. Obsługa biokominka jest bowiem bardzo prosta. Płynne ekologiczne paliwo, którym zasilane jest urządzenie, wystarczy wlać do zbiornika i podpalić. Przez następne kilka godzin można cieszyć się z wesołych płomieni skaczących za szybą kominka. Czym ten gadżet różni się od zwykłego kominka? Przede wszystkim biokominki możemy zamontować praktycznie wszędzie. Tutaj szczególnie dobra wiadomość dla mieszkańców bloków – biokominki można montować w zabudowie miejskiej, w blokach mieszkalnych, ponieważ nie muszą być one podłączone do wentylacji, nie emitują dymu, ani pyłów i są całkowicie bezpieczne. Podczas palenia w biokominku wytwarza się tylko dwutlenek węgla w ilości zbliżonej wydychanemu powietrzu przez dorosłego człowieka oraz para wodna. Nie bez znaczenia nazywamy ten rodzaj kominków kominkami ekologicznymi lub jak już wspomniano biokominkami. Biokominki występują w bardzo różnorodnych kształtach i designie, dlatego też doskonale są w stanie podkreślić klimat każdego wnętrza bez względu na styl, w jakim jest ono urządzone.

Prawdziwy ogień w sypialni

Biokominek w sypialni – dlaczego nie? To świetny sposób na jeszcze większe podniesienie atmosfery tego ważnego pomieszczenia. Romantyczny wieczór w blasku płonącego ognia jest gwarancją wysokiej temperatury i to nie tylko w pobliżu szyby kominkowej. Biokominek świetnie sprawdzi się jako gadżet do sypialni, doda jej przytulnego charakteru, a jeżeli wybierzemy nowoczesny design, wnętrze nabierze nowatorskiego stylu i z pewnością zachwyci każdego, kto będzie miał szczęście tam zajrzeć.

Kąpiel w towarzystwie płomieni

Czy kominek w łazience może być dobrym pomysłem? Oczywiście! Pod warunkiem, że będzie to stylowy biokominek, który zagwarantuje nam relaks rodem z najlepszego spa. Zimowy wieczór, wanna pełna piany, w powietrzu unosi się aromat kojącego olejku do kąpieli, a w łazienkowym biokominku tli się ciepły płomień ogrzewając nie tylko ciało, ale przede wszystkim duszę. Na samą myśl o takim wieczorze człowiekowi robi się miło i ciepło na sercu, dlaczego więc nie zapewnić sobie tej przyjemnoci na wyciągnięcie ręki w domowym zaciszu?

Biokominek w pracy

Coraz więcej osób decyduje się na pracę w domu, aranżując w tym celu domowe gabinety czy też biura. Biurko, wygodne krzesło i sprzęt komputerowy to najczęściej podstawowe wyposażenie domowego biura, warto jednak zbadać o to, że w takim pomieszczeniu zapewnić sobie przyjemny klimat i przyjazne otoczenie, które pozwoli na chwilę wytchnienia w pracy. 10 minut przerwy przy relaksującej muzyce oraz ciepłych płomieniach tlących się w kominku, może być całkiem skutecznym przerywnikiem, pozwalającym na szybką regenerację i powrót do pracy z jeszcze większym zapałem i głową pełną nowych pomysłów. 

Klimatyczne wieczory w ogrodzie

Latem lubimy spędzać ciepłe wieczory na łonie natury, tarasie czy w ogrodowej altanie. Miło jest posiedzieć i wsłuchać się w odgłosy nocy. Często ozdabiamy miejsca ogrodowego wypoczynku świetlnymi girlandami, świecami czy pochodniami, aby stworzyć przyjemny klimat. Możemy pójść jednak krok dalej i zapewnić sobie wieczory przy kominku, a zarazem na łonie natury. Jak to zrobić? Zamontować w ogrodzie stylowy biokominek wolnostojący, który skutecznie uprzyjemni nam czas, a do tego oryginalnie udekoruje nasz taras, patio czy altanę. Z pewnością każdy, kto nas odwiedzi, zachwyci się tą niecodzienną ozdobą, a my zyskamy przyjazne dla środowiska źródło ciepła, które przyda się wtedy, kiedy pogoda przestanie nas rozpieszczać ciepłymi wieczorami.